,,Každý můj nádech je dalším tahem na plátně zvaném život.“

LÁSKAvé tváře

Rozhodla jsem se pro novou rubriku LÁSKAvé tváře, ve které vám chci každý měsíc představit jednu bytost, která je inspirující, ale zároveň reálná a opravdová. Čím víc se začínáme setkávat s tím, že sociální sítě jsou plné vyumělkovaných a dokonalých fotek, které jsou tak přefiltrované, že nikdo neví, co je pravda. Já ale vím, že to tak není všude a že i na Instagramu existují úžasné duše, které posílají světlo do světa.

Dovolte, abych vám představila Verunku, která je pro mne inspirujícím vzorem svobodné ženy, milující zvířata a tvořící krásné vesmírné obrazy a plakáty. Společně s jejím partnerem Tomem tvoří pro jejich vlastní značku WowoDesign. Ano přesně tak, to jsou ty úžasné dřevěné misky s krásnými motivy, na které se nemůžete vynadívat. 🙂

Veru alias @verunity

Milá Veru, působíš jako silná a nezávislá žena. Měla jsi někdy dříve potíže s lidmi, kteří se považují za autority, jako učitelé, lékaři, ale i rodiče?

Každý z nás je silný a nezávislý, akorát tuhle naši pravdu často nežijeme a naopak žijeme různé role. Myslím, že je to proces, postupně tyhle svoje role odhalovat, přiznávat si je, přijímat se i s nimi a skrze přijetí je opouštět. Já nikdy nějak zásadní problémy s autoritami neměla, ale zároveň byla spousta lidí, před kterými jsem se cítila malá, bezmocná. Ve škole jsem do učitelů ráda rýpala a ptala se na hluboké otázky, protože jsem věděla, že to, co se učíme, nedává moc smysl, ale vlastně to vůči nim nebylo hezké, byli tenkrát lapení v systému stejně jako já.

Z doktorů na mě šel strach, zažila jsem si s nimi jako malá svoje, a vůbec nejmenší jsem se cítila vůči rodičům, zejména tátovi, který je v podprahové manipulaci jako doma. Ale učíme se od sebe oba dva. Vím, že moji rodiče jsou lidé, kteří na sebe vzali roli mých největších učitelů v tomhle životě, a zejména táta mi pomáhá uvědomovat si, kde si ještě nevěřím, vidět moji vlastní nejistotu a to, jak dám na to, co si o mě ostatní myslí. Nenechá mě uhnout sama před sebou a mít o sobě iluze, a to vnímám jako jednu z nejcennějších věcí, co nám druhý člověk může dát – pokud jeho zrcadlení vnímáme s respektem a láskou k sobě a nebereme si ho osobně.. A máma mi mimo jiné zase dala možnost proměnit předanou nenávist vůči ženskému tělu v přijetí, nebo potlačenou a nežitou sexualitu v tu zdravou a žitou.

Co pro Tebe v životě představuje svoboda?

Svoboda je pro mě podstata toho, co jsme a jeden ze zákonů, na kterých celý vesmír funguje. Že to tak vědomě nevnímáme v mnoha životních situacích je bohužel zatím pravda, díky čemuž žijeme jako lidé velkou bolest, ale zažila jsem v životě už tolik zážitků, skrz které jsem si naprosto jistá, že cokoliv, co v životě prožíváme, jsme si na nějaké úrovni zvolili, byť si to hlavou neuvědomujeme – a to naštěstí můžeme změnit. Svobodu si často převlékáme za nezodpovědnost, ale vnímám to přesně naopak – absolutní žitá svoboda je dar za to nejhlubší přijetí zodpovědnosti za svůj život.

Je nějaká věc v životě, ze které máš opravdu strach?

To se u mě v průběhu času mění, jak se jednotlivými strachy zabývám (nebo je zametám pod koberec, protože mě děsí až moc), aktuálně jsou to dva – strach naplno jít za svým posláním, které mě silně volá, a druhý je strach z toho, co by se opravdu stalo, kdybych ho začala naplňovat – strach ze své vlastní síly, síly ducha, toho, jak by to zamávalo s mou stávající realitou – se vztahy, věcmi, které mám ráda, věcmi, které by mě to vedlo pustit, s identitou sebe sama a tak dál. Tímhle procházím teď poslední dobou 🙂

Jak se dostáváš do rovnováhy, když to potřebuješ?

Vlastně nevím, co přesně to rovnováha znamená – že se cítím fajn a cítím jen pozitivní emoce? To pak ale není rovnováha… Nevím, zkrátka když mám pocit, že se mi nedaří být v přítomnosti, moje mysl se příliš chytá myšlenek třeba ohledně nějakého tématu, nebo se prostě necítím fajn, tak většinou jen jsem s tím, jaké to je a nesnažím se tomu utéct. Nemám žádný přesný plán, vždycky dělám něco jiného – někdy nedělám nic, někdy jdu na procházku, koukám na filmy, někdy zavřu oči, dýchám a sedím s tím pocitem dlouho, i kdyby trakaře padaly, někdy si to vyleju na přítele a následně se o tom bavíme, někdy maluju, zkrátka jak kdy 🙂

Co je pro Tebe v životě na prvním místě?

Chtěla bych říct, že vždy já, ale zatím tomu tak není ze 100 %, minimálně k tomu ale vědomě a záměrně směřuju. Cítím, že kdybychom byli pro sebe vždy na prvním místě, všechny světové problémy by zmizely – neutíkali bychom sami před sebou, zmizela by tak frustrace, neshody, týrání…, byli bychom schopní si navzájem projevovat opravdové city, měli bezpodmínečně rádi sebe sama, a odtud plyne to, že bychom měli rádi i ty ostatní, stejně jako přírodu i zvířata – došlo by nám, že tím, že ubližujeme čemukoliv venku, ubližujeme vždy sami sobě – a to by nešlo, pokud bychom měli sebe na prvním místě 🙂 K tomu nás ale čeká ještě kus cesty a naštěstí se to děje na Zemi postupně a ve vlnách, jinak by to asi nedopadlo dobře.

Jak bys strávila svůj den, kdybys věděla, že je poslední?

Šla bych ven na zahradu nebo do lesa, byla se svými psy, kočkami, koněm a přítelem, zavolala nebo napsala bych dopis svým rodičům a nejbližším přátelům, dala bych si něco dobrého – čokoládu třeba, lehla bych si na Zem, koukala na nebe a užívala si pocit toho, jaké to je dýchat, jaké to je cítit tlukot svého srdce a držet druhého člověka za ruku, a věděla bych, že se vracím domů – v tomhle životě už jsem se tam jednou vrátila a tak vím, že se nemám absolutně čeho bát, naopak.

Pomáhá Ti v tvorbě i životě láska ke zvířatům?

Zvířata odmalinka miluju a obklopuju se jimi, co to jde – i kamkoli jedu, vždycky nějaké potkám a přijde mě pozdravit – kočky, psi, ptáci nebo divoká prasata 🙂 Neumím si představit žít bez blízkého kontaktu se zvířaty, jsou pro mě jako moje druhé já a je pro mě snadnější prožívat s nimi tu blízkost než s mnohými lidmi – protože vyzařují pouze a jenom bezvýhradnou lásku 🙂 A přesně to mě učí.

Jsou pro Tebe důležité drahé kameny a krystaly, jak vnímáš jejich energii?

K práci s krystaly jsem se dostala až letos a už jich mám doma slušnou sbírku 🙂 Já je teda nesbírám, ale vždycky, než je koupím, se jich ptám, jestli jsou určené pro mě – ať už dočasně nebo natrvalo – a pokud uslyším ne, nekoupím je. Vybírám zpravidla surové neopracované kameny a krystaly a pravé (ne umělé). Každý z nich skrývá velkou moudrost, každý z nich umí mluvit a vědí o nás úplně všechno. Milují, když se smějeme a jsme šťastní a milují, když se nevyhýbáme jemným pozvánkám naší duše a nezahrabáváme je pod koberec, ale naopak vstupujeme do své síly. A pokud ne a zeptáme se jich na to, umí být velmi nekompromisní v tom, jaké poselství nám řeknou 🙂 Považuju je za svoje kamarády – krystal do ruky beru, pokud mi není fyzicky dobře, i pokud mi je dobře, když chci být jen ticho sama se sebou, když jedu někam na výlet a spím s nimi. Vždy mají co říct k tomu, co se aktuálně děje nám nebo okolo nás. S Tomem s nimi taky pracujeme spolu jako pár nebo i v rámci krajiny na silových místech.

Tvoříš nádherné obrázky, záložky a další věci, kdy se u Tebe tenhle talent projevil?

Malování mě bavilo odjakživa stejně jako spousta jiných věcí – ale právě malování mě teď naprosto pohltilo, nadchlo a mám z něj obrovskou radost, a tak se mu věnuju 🙂 A ještě větší radost mám, že dělá radost i druhým.

Nejde si nevšimnout Tvého partnera, který je také dost nezávislý a osobitý. Co vám společně dává dřevěná výroba a vaše značka WowoDesign?

Dává nám určitou časovou svobodu, můžeme se rozhodnout každý den, jak ho strávíme, neomezuje nás klasická pracovní doba ani 4 týdny dovolené. Dává nám možnost realizovat svou tvořivost a dělat radost ostatním 🙂

Je vidět, že jste ve své tvorbě hodně propojení s přírodou, znamená pro vás hodně?

Nedávno jsem při meditaci smrti z úrovně duše viděla, jak moc je pro mě příroda důležitá, mnohem víc, než by mě samotnou napadlo. Příroda pro mě není jenom les, rostliny, zvířata – je to pro mě všechno, celá planeta – a jsem to i já. Tom to má podobně, teď se učí pracovat s krajinou, silovými místy a jak díky tomu pomáhat přírodě a planetě, což naši předci dělali úplně běžně.

Čemu všemu se věnuješ a kde Tě člověk může v případě zájmu kontaktovat či si od Tebe zakoupit Tvou krásnou tvorbu?

Moji tvorbu je možné si pořídit ve formě plakátů, záložek, originálů nebo si nechat namalovat obraz na zakázku – často do nich zakomponovávám třeba i krystaly nebo k nim píšu takové poselství, kromě toho se věnuju ilustraci knížek a další zakázkové tvorbě stejně jako už zmíněným dřevěným pokladům v rámci WOWO design. A moji tvorbu lidé najdou na www.verunity.cz

Chystáš něco nového, na co by se Tví sledovatelé už teď mohli těšit?

No jéje 🙂 Chystám toho nesmírně moc, vlastně mám pocit, že nestíhám přenášet svoje nápady do reality – ideální je, pokud se někomu moje tvorba líbí, když mě bude sledovat na Instagramu, kde se vždycky o novinkách dozví – buď na mém osobním @verunity a nebo na tom věnovaném tvoření @verunity_art.

Chtěla bys něco vzkázat čtenářům?

Aby se nenechali ničím zastavit a šli tam, kam je táhne jejich srdce.

Děkuji za Tvůj čas a pohled na svět!

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Každá duše je svobodná, i ta vaše. :-)
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Najdete mne i na Facebooku :-)