,,Když nevím, dám si půst.“

LÁSKAvé tváře

Jaro je už v plném proudu, všechno kvete, pučí a voní a já jsem tady s novým článkem z rubriky LÁSKAvé tváře. Jednou za čas vám přináším rozhovor s někým zajímavým, jehož životní příběh mne oslovil. Zatím to byly samé ženy a potom jsem si vzpomněla, vždyť já přece znám živoucího Indiána. 🙂 A tak tu máme prvního muže za celou éru článků. Je jím průvodce půsty a terapeut Petr Pavlíček.

Petr Pavlíček alias @pet.pavlicek

Milý Petře, našla jsem Tě kdysi na internetu, když mě zajímalo alternativní léčení pro ženské potíže, jako endometrióza, cysty či nepravidelný cyklus. Zaujalo mě tehdy, že právě ženám se zmíněnými obtížemi často doporučuješ mimo jiné i půsty, můžeš vysvětlit proč?

Je to tak, Pavlíno. Přišel jsem na to při práci s ženou, která se chtěla naučit půsty a měla endometriózu. Půst pomohl, umí totiž likvidovat záněty, srůsty, cysty a další nežádoucí útvary, které do těla nepatří. Pomáhá tedy nejen při endometrióze. Ovšem samotný půst nestačí. Endometrióza je hodně psychosomatická nemoc a je pro ženu nezbytné pochopit, co se jí děje. Téměř vždy je v mužském a soutěživém režimu a je tedy potřeba to změnit, což bývá těžší než půst.

Jak Ty sám ses dostal k půstům? Můžeš o nich říct trochu více?

K půstům jsem se dostal díky svým nemocem a přetížením vrcholovým sportem. Moderní medicína a léky stav jen zhoršovaly, takže jsem začal hledat cestu, jak se uzdravit. Po změně stravy se okamžitě objevily i další metody a nebyla to náhoda, že i půst. Začal jsem se o to zajímat, jezdit na přednášky o půstech k doktorce Partykové a samozřejmě jsem začal půsty zařazovat do života. Přišlo velice rychlé uzdravení, změna přístupu k životu a práce. Začal jsem to ukazovat ostatním. Půst není nic jiného, než dokonalá práce vesmíru s naším inteligentním tělem, které je na vesmír napojeno, je tedy jeho součástí. Co se týká těla, umí se uzdravit samo, bez našeho ega. A to je na tom geniální. Objevuji co je vesmír, a jak pracuje. S vyčištěním těla a posunem vědomí se otevřely dveře na cestu, kterou nyní procházím. Užívám si ji. O půstech mluvím hodiny ve videích, na přednáškách, zde by na to nebyl prostor.

Co bys doporučil ženám, které jsou dnes tlačené společností na výkon, a chtějí se zjemnit a poznat zároveň svou ženskou sílu?

Myslím, že je systém až tolik netlačí, tlačí se spíše samy, proto je pro ně složité to změnit. Aby se dostaly do svého středu, měly by si toto uvědomit. Většinou je k tomu donutí až nějaká nemoc, právě velice často endometrióza. Pak mohou začít změny. Přestávají dělat mužské činnosti, práci, jíst maso nebo ho omezí a začnou třeba nosit sukně, nechají si narůst dlouhé vlasy apod. Později mohou jít do úplné síly, kdy jsou samy sebou, nebarví si vlasy, řídí se plně svou intuicí, vedením vesmíru. Nemají strach, co o nich řeknou ostatní. Někdy k tomu bývá velice složitá až drsná cesta, ale to Ty víš.

Působíš klidně a vyrovnaně, byl jsi takový vždycky?

Smích. Vždycky ne. Byl jsem rychlostně-silový sportovec, sprinter, bobista. Tréninky byly zaměřovány na výbušnost, start, sílu, adrenalin. Šoky na srdce. Ale právě toto je ta krásná cesta, změna. Pamatuji si, jak při prvních půstech ze mě odcházela nahromaděná agresivita.

Často se dnes klade důraz na vědomé ženství a cestu ženy, ale pro mě je důležité i vědomé mužství. Dříve bylo mnoho osvícenců právě mezi muži, ať už se jednalo o duchovní mistry či šamany a léčitele. Jak Ty vnímáš cestu vědomého muže v dnešním světě?

K vědomé ženě patří vědomý muž, jinak to ani nefunguje. Myslím, že není nutné, aby vědomý muž byl zrovna šaman nebo léčitel, úplně stačí, když je sám sebou a používá srdce. Takto jednoduše se může dostat do své plné síly. Určitě velký vliv na muže mají ženy, fungují jako kořeny stromu, muž pak jeho korunou.

Máš nějaký tip na to, jak v dnešní době vyrovnat polarity, aby muž byl skutečně mužem a žena opravdovou ženou a vzájemně se doplňovali, a ne aby si vyměňovali role, jak tomu dnes bohužel často bývá?

Je to vzájemné spojení. Už při fyzickém přiblížení se roztáčejí čakry, proudí energie, už na základě tohoto vesmírného proudění, by si vzájemně mohli uvědomovat, že k sobě patří, že se doplňují, že jsou jedno. Myslím, že to funguje samo, beze slov. Co se týká rolí, to je hodně o cítění. Každý máme v sobě uloženo, co máme dělat. Bohužel ego si chce často něco dokazovat, bojovat, a je řízeno starými vzorci a strachem, no a pak se hrají role…

Jak se stavíš ke stravě jako takové, je pro Tebe v životě důležitá?

Ano, moc. Je to základ. Poslouchám své tělo, které jsem vyčistil a teď pracuje zase jak má. Myslím, že je naprosto nezbytné správně ho vyživovat, dodávat mu vše co potřebuje, hodně živé stravy a také energie, pokud možno ty jemnohmotné. Naopak těžce stravitelných a nízkovibračních jídel se vyvarovat. Je to zase o uvědomění si našeho těla a propojením s vesmírem.

Jaká byla a je Tvoje cesta poznání, učil ses skrze knihy, lidi, nebo Ti informace chodily přímo ze zdroje?

Přesně a postupně, jak píšeš. Napřed jsem četl knihy, pak potkával vědomé lidí, od kterých jsem se učil. Pak jsem se začal učit už svými zkušenostmi. Dnes už knihy nečtu, s lidmi se dál setkávám a učím se od nich, a chodí mi informace a signály přímo od zdroje, já používám slovo vesmír.

Co bys poradil lidem, kteří mají chronické obtíže, ale lékařská věda jim nebyla schopna pomoci, zklamali se v ní, nebo už chtějí jít dál jinou cestou?

To stejné co jsem udělal sám. Nehledat nic mimo sebe. Nepředávat zodpovědnost někomu dalšímu, aby rozhodoval o vašem životě. Je to jen na každém. Proto hledat jen u sebe. Je to o důvěře v sebe, ve své tělo, svou intuici. Jediné, čemu naprosto důvěřuji je propojení s bohem, vesmírem, zdrojem… Vesmír ví, co dělá, je to zdroj lásky a geniality.

Praktikuješ nějaká tělesná cvičení? Je pro Tebe pohyb důležitý?

Ano, pohyb je moc důležitý. Dnes už to ale není dřina, ale jen radost z pohybu. Jsem v pohybu nějak automaticky, ráno se protáhnu, lehce posiluju se svým tělem. Rád se procházím bos v lese, když cítím, že se chci proběhnout, tak se proběhnu. Střílím z luku. Pracuju na zahradě. Zaplavu si v rybníku. Celý vesmír je o pohybu, o toku energií, o změně. Změna je život, z toho plyne, pohyb je život.

Kdyby ses mohl Boha zeptat na jednu otázku, jaká by to byla?

Na vesmír mám spoustu otázek, a vždy mi odpoví, i když někdy mi chvilku trvá, než to pochopím. Smích. Jedna otázka by byla málo.

Jak bys strávil svůj den na Zemi, kdybys věděl, že je poslední?

No, myslím, že by se to nelišilo moc od toho, co dělám teď. A vlastně ani rozloučení s některými lidmi by nebylo potřeba, probíhá nějak telepaticky. Navíc, indiáni se neloučí. Ani když odcházejí do svého týpí, ani když odcházejí tam, domů…

Můžeš říct, čím vším se zabýváš, jaké služby nabízíš a kde všude Tě lidé mohou najít, popřípadě se k Tobě objednat?

Pracuji jako terapeut, průvodce životem, a průvodce půstem, pořádám pobyty na půstu a různé přednášky a besedy. Myslím, že ten kdo si mě má najít, si mě najde. Vesmír se o to postará a kontakt se k němu dostane, pak dojde k tomu správnému propojení. Nikoho nechci tlačit, do půstů to ani nejde.

Jaké poselství bys vzkázal čtenářům?

Přál bych si, aby každý objevil boha v sobě a spojil se s ním. Tím pádem i s vesmírem.

Děkuji Ti za Tvůj čas. 🙂

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů