,,Umělkyně, která otevírá druhým srdce a mluví do jejich duší.“

LÁSKAvé tváře

Máme skoro konec listopadu a proto je čas na další zajímavou bytost z rubriky LÁSKAvé tváře. Chci vám představit Karolinu, malířku, která vás svými obrazy zavede do jiných sfér. Nechte se unášet planetami a hvězdami, které vás vynesou vysoko k vašim splněným přáním. Karolina skrze úžasné napojení tvoří vesmírné obrazy, ale také přesně ví, na jakou strunu zahrát, aby ve vašem nitru secvaklo přesně to pochopení, které má přijít.

Karolina Korandová alias @karolina.k.art

Milá Karolino, při pohledu na Tvoji tvorbu si každý musí pomyslet, že máš neuvěřitelný dar od Boha. Jak ses k malování dostala, bylo to intuitivní nebo jsi o tom vždycky snila?

Každý máme dary a je na nás, abychom je začali postupně objevovat. Já věděla od mala, že mi jde malování. Můj taťka je neskutečný umělec a vždy mě do toho táhl. Na základní škole, jsem každému malovala fixkou kérky a ornamenty, ale to bylo tak vše. Až v roce 2017 nastal čas, kdy se to ve mně projevilo naplno. A vrhla jsem se do malování po hlavě.

Má nějakou spojitost, že nejčastěji maluješ právě nekonečné krásy Vesmíru a planety? Kde bereš inspiraci?

Miluji Vesmír od mala. Mou inspirací je mi má fantazie a vize. Postupně přicházím na to, proč právě Vesmír je mým motivem a hlavně, co znamenají jednotlivé obrazy. Je to až neuvěřitelné. Jsou to příběhy a…na to mi dejte ještě chvíli, než to rozluštím celé. Ale už teď vím, že to bude vesmírné! 🙂

V ateliéru při tvorbě…

Když jsi ve stavu napojení a maluješ, přicházejí třeba nějaké vize i ohledně dalších věcí než jen malování?

Když je člověk v napojení, ve stavu nula, v plné harmonii a lásce, otevírají se mu další nekonečné možnosti. Člověk dokáže fungovat v nespočet realitách a dimenzích zároveň. Do nedávna jsem si stále říkala, kde se mi berou najednou ty představy, tak detailní a reálné, jak to mohu vymyslet? Jen jsem otevřela další dveře blíž do svého nitra. Každý dokážeme vidět různé reality. Jen to není hned, je zatím poznání sama sebe, jako neomezené multidimenzionální bytosti. Vytrvalost, odvaha překonat samu sebe a hlavně si věřit a mnoho dalšího, to by vydalo na knihu.

Jak dlouho třeba tvoříš jeden obraz a jakou techniku používáš?

Maluji olejovými barvami na plátno. Někdy tvořím obraz dva měsíce jindy méně, je to velmi individuální. Každý den nemám tvořivou, tak nemaluji, jindy bych zase malovala několik dní v kuse. Netvořím si předem skicu nebo detailní náhled, jak bude obraz vypadat. Vezmu do ruky štětec a začnu tvořit, nové světy, nové galaxie, nové planety a přitom v hloubi duše tyto obrazy znám, všichni je známe, žili jsme je a stále jsou skryty hluboko uvnitř nás.

Se svým obrazem ,,Transformace“

Potřebuješ u malování ticho nebo posloucháš nějakou oblíbenou hudbu?

Obojí. Jsou chvíle, kdy potřebuji úplné ticho a slyšet zvenku jen ptačí zpěv a naprosto se ponořit do obrazu. A jindy zase potřebuji hudbu, kterou miluji. Ať už jsou to staré vypalovačky nebo mantry, vysoce vibrační tóny atd. Někdy dokáži u malby tak tancovat, že se přistihnu, že vůbec nemaluji, ale jen si užívám tóny a tancuji.

Živíš se malováním nebo jsi někdy dělala i klasickou ,,systémovou“ práci?

Hned po gymnáziu jsem dostávala skvělé nabídky na práci, třeba vést soukromý hotel nebo práci ve velkých firmách, ale já si vybrala práci v aerolinkách, protože jsem měla ráda letectví a cestovní ruch. To jsem později opustila a vrhla se na fotografování. Já prostě chtěla být svým pánem a práce v systému mě, jak psychicky, tak i fyzicky vyčerpávala, ale vše je zkušenost. A v roce 2017 mě volalo mé poslání umělce. 🙂

Je dnes spousta lidí, kteří by rádi živili tím, co je baví a mají své sny, ale bohužel koloběh systému jim třeba nedovoluje opustit stabilní zaměstnání. Jenže je-li člověk nešťastný v práci, nese si to i domů. Máš nějaký recept na to, jak dělat to, co člověk miluje, aby ho to zároveň i uživilo?

Věřit si. Věřit svým snům. A i kdyby celý svět stál proti vám, tak se postavit a říct ne, já si věřím! Neshazovat své sny a tu touhu jít si za tím. Neposuzovat sebe nebo své sny, jestli jsou dost velké, dost dobré a nesrovnávat se s ostatními. Každý jsme jedinečný a přitom všichni jedno. Každý máme určité poslání, je na nás to zjistit a prostě si začít věřit. Věřit, že o nás bude postaráno, pokud se pustíme do toho našeho poslání. Zbavit se všech obav a strachů, které nás jen dávají dolů.

V meditaci…

Hodně maluješ Vesmír, cítíš se s ním propojena? Máš dojem, že svůj život tvoříme, či jsou určité věci pevně dané a my je pouze musíme přijmout?

Všichni jsme spojeni s Vesmírem. Celé galaxie, planety, hvězdy…vše je uvnitř nás a až toto uzříme uvnitř nás, staneme se tím nejzářivějším světlem, tak mocným a posvátným, že bude zářit na cestu každému z nás. Jsme mistři tvořitelé. I když občas nechápeme, proč se nám v životě dějí určité věci, je to pro náš růst. Ty nejtěžší překážky v životě jsou našimi největšími učiteli. Konečně se postavit do své vnitřní síly a začít tvořit harmonii. Vše je v nás. My si tvoříme buď vědomě či nevědomě svou realitu, ve které se zrovna nacházíme. Máme na výběr z nekonečno možností, jak se zachováme.

Co máš ještě ráda kromě malování, máš nějakou další životní vášeň?

Box, jídlo, Sluníčko, moře, hudba, meditace a miluji lidem promlouvat hluboko do jejich duší.

Doporučila bys malování jako terapii, kterou člověk může prožívat sám se sebou?

Určitě ano, každý ať si najde tu formu tvoření, která s ním souzní. Pokud je to malování, tak jen do toho.

Úsměv, vděčnost a pochopení…

Myslíš, že se dá technika malování určitým způsobem naučit, nebo více věříš ve vrozený talent?

Já sama jsem nestudovala žádnou uměleckou školu a nikdo mě neučil malovat, jsem samouk. Každý může malovat a nemusí na to mít speciální školy. Můj názor je takový, že nejlépe sám člověk zjistí, svůj styl, co mu vyhovuje, než když mu do toho někdo mluví.

Co všechno děláš a kde si třeba zájemci mohou např. prohlédnout či pořídit Tvé obrazy? Maluješ i na přání?

Nejvíce času trávím malováním a momentálně probíhá moje výstava „Za hranice světů,“ v Praze v Nusle Beans do 5. 1. 2020, která je i prodejní. A ještě jeden obraz mám na skupinové výstavě v Divadle Bez zábradlí do 2. 12. 2019. Ano maluji i na zakázku, zrovna nyní pracuji na obrazu, který poputuje do Miami.

Kde Tě mohou čtenáři najít na internetu?

Jsem všude! 😀 Vtip. Na mém webu : www.karolinakorandova.cz nebo na Instagramu : karolina.k.art jsem i na Facebooku samozřejmě, tam mě najdete Karolina Korandová Art .

V ateliéru se svou vesmírnou tvorbou…

Chystáš nějaké zajímavé projekty nebo novinky do budoucna či se necháváš unést tím, co přijde?

Mám určité vize a stále mě to táhne víc a víc k vedeným meditacím, a také třeba tvořit podcasty atp. a ještě bych chtěla v budoucnu vystavovat své obrazy v zahraničí. Je toho spousta.

Máš nějaké poselství nebo vzkaz pro čtenáře?

Těch vzkazů je tolik, ale nejhlavnější je tento:„Uvědom si v sobě konečně tu neomezenou vnitřní sílu a začni si věřit. Pouze Ty vlastníš klíčky od Tvého života, ne někdo jiný. Ty máš moc pohnout nebem i zemí, tak proč se shazuješ dolů?“

V ateliéru…

Děkuji Ti za Tvůj čas ∞

To já Ti děkuji, že jsi mi poskytla úžasný prostor se vyjádřit a sdílet kousek sebe. Bez Tvých skvělých otázek, by tyto odpovědi nebyly. Děkuji Ti!

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů