Žena je nositelkou života

Myslím, že my ženy jsme už dávno zapomněly na to, jak úžasná stvoření to vlastně jsme. V době matriarchátu, kdy byly ženy uctívané jako bohyně bychom měly úplně jiné sebevědomí. Po tom, co se více dostávala do popředí mužská síla, byly ženy naprosto utlačené. Zajímavé je, že zpět na vrchol se nedostaly díky své ženské tvořivé síle, ale v rámci zvláštního termínu jménem feminismus. Ženy tak zoufale toužily po pozornosti, že se do popředí dostaly jako muži. A tak tomu už zůstalo. Snaží se jim vyrovnat v práci, v sexu, ve sportu a dalších aktivitách a já si říkám proč? Jako by ta krásná, jemná, ženská energie byla něco, za co se máme stydět. Jako kdybychom musely být pořád přehnaně silné.

Žena je nositelkou života 

Nevidím žádnou slabost v tom být ženou, vidím v tom neuvěřitelné bohatství. Doba si žádá své a někdy sama vím, jak je to těžké, když člověk jde z práce, nakoupit, udělat něco doma a ráno znovu. Naše lůno a děloha se nám potom často ozývají v podobě menstruačních bolestí, bolestí mimo menstruaci, cystami a tak dále. Zabíjíme své ženství a děloha pláče. Je to někdy těžké, když sedíte v MHD, máte nesnesitelné křeče a říkáte si, co je to ksakru za dar?! A v tom je trochu začarovaný kruh, protože čím víc svůj cyklus nenávidíte, tím víc vás bolí a je nepříjemný a tím víc ho pak nenávidíte. Je to ale barometr toho, že si vaše děloha přeje tvořit. Žena byla odjakživa nositelkou života, tvořivosti, krásy, lásky, plodnosti a všeho, co k tomu patří. Žena je cyklická a neustále se u ní střídají nejrůznější tělesné pochody závislé na hormonech. Není to ale něco, co se nám děje, je to něco, co neustále tvoříme a nebo také ničíme.

V menstruační fázi přichází doba temnoty a obrácení se sama do sebe

 Je to podobný stav vědomí jako při porodu. Když žena nedostane žádné léky, které brání přirozenému kontaktu matky s dítětem a není vyrušena z transu, který prožívá, porodní bolest zapomene právě proto, aby chtěla mít další děti. Občas menstruační bolesti ukazují, jak asi bolí porod. Když to přijmeme, může se někdy stát, že samovolně zmizí. Menstruace je doba očištění, klidu a mystiky. Názorně ukazuje, že vše co je živé a bylo stvořené, spěje ke smrti a dalšímu znovuzrození.

Předovulační fáze je jako bychom se znovu narodily

Jsme čisté, krásné panny, které dostávají zpět svou energii, kterou ztratily v menstruaci. Máme chuť se zdobit a být krásné. Máme spoustu nových nápadů a nevíme, kam dřív skočit, protože to z nás úplně srší. Milování s partnerem může být jako by to bylo zase poprvé. Je to hravá doba panny, dospívající dívky, která si užívá života naplno.

Ovulační fáze je doba kdy může být vajíčko oplodněno

Žena se více zklidňuje, stále je žádoucí a smyslná, ale již více se obrací k rodině, partnerovi, dětem a stává se matkou. Cítí mateřské energie a pohlavní pud je velmi silný, stejně jako láska k partnerovi. Příroda to tak zařídila, aby ženy měly děti. Všechny nápady, které vznikly v předchozí fázi nyní dozrávají a stávají se plodnými, stejně jako naše dny. Jsme krásné a máme pocit, že jsme naprosto dokonalé. Muži to cítí a připadáme jim v tuto dobu také více atraktivní.

V premenstruační fázi začíná přicházet doba nejrůznějších emocí

Pokud jsou využity tvořivě ať už ve sportu, umění či sexu, nepůsobí destruktivně. Pokud nejsou využity, obrací je žena do sebe, popř. do svých blízkých a partnera a je to ta doba, kdy si všichni dělají legraci a modlí se, kdy už to daná žena konečně dostane. Tělo ztěžklo, přichází únava a touha odpočívat. Ale také doba návalu neskutečných energií, které by měly být uplatněný tvořivou silou.

Celá tahle cykličnost se neustále opakuje a prolíná jednotlivými fázemi

Když tohle žena ví, může využívat všechna tato období ve svůj prospěch. V obráceném případě je cloumána emocemi, tělesnými příznaky a náladami, se kterými si neví rady. Je načase vrátit se ke svému ženství, vrátit se k šatům, sukním, květinám, něžnosti, lásce a tvoření. Žena miluje, když může tvořit a její lůno na to přímo čeká. Když jí není umožněno být ve své přirozenosti, odnáší to partner, děti, přátelé a nikdo vlastně neví proč, protože žena je ve svých emocích naprosto nešťastná a nevyrovnaná. Na tom také záleží míra partnerovy empatie, jeho pomoci v domácnosti, starosti o děti a zajištění rodiny.

Když se žena cítí v bezpečí, přirozeně chce mít děti, má touhu se o ně starat a vytvářet dětem i muži domov. Muž může koupit dům, postavit ho, vybavit, ale pouze žena z něj udělá domov. Ale ta přirozená ženská touha po tvoření hnízda se někam vytratila. Ve srovnání s kariérou, náročnou pracovní dobou a vším, co musí žena obstarat, připadá některým ženám tato představa směšná nebo nereálná. Myslím si, že každý člověk má být soběstačný, ale zároveň zastávám názor, že by žena neměla tolik pracovat, pokud má děti.

Nejen aby měla čas se o ně starat, ale aby na to měla také chuť, protože v tom se odvíjí veškerá nálada v domácnosti. A není to o tom, že by ženy měly být domácí puťkou a neměly se seberealizovat, naopak. To je zase něco, co přišlo s feminismem, protože dříve bylo úplně normální, že ženy nepracovaly a když začaly, dokonce to někde bylo bráno jako ostuda!

Ať všichni dělají co je baví, muži, ženy, ale tak aby to přineslo užitek všem dalším ženám a mužům, dětem, rodinám.

Jsem šťastná za to, že jsem žena. Miluji svoje tělo a svou tvořivou mysl. Jsem ráda, že každý měsíc mohu začít nanovo, že mám dar dát život.

Miluji svou ženu v sobě a přeji si, aby ji milovala každá žena

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů