Svou vnitřní změnu můžeš začít jen ty sám…

Jak je možné, že nás konstrukce naší mysli a mozku, které jsou zvyklé uvažovat jedním způsobem, dokáží i roky držet v nečinnosti a naprosté letargii? Každý posun je o uvědomění. Lidé dokážou žít klidně celý svůj dosavadní život v určitém nastavení, kdy potom stačí jedna minuta na to, aby se celé dosavadní vnímání obrátilo vzhůru nohama. Život – to ohromné mystérium, na jehož znalce si všichni pod pokličkou vlastního ega někdy hrajeme. Nevěříme ničemu, nevidíme nic, ale na všechno máme svůj názor. Jenže nevíme, že názor vychází z ega a potřeby přesvědčovat a vymezovat svou vlastní osobu. Duše názor nemá.

A svobodní se začneme stávat ve chvíli, kdy názor přestaneme mít a nebudeme ho chtít nutit ostatním

Asi před měsícem jsem se samu sebe snažila přesvědčit, že neexistuje jiné řešení než to, které jsem před sebou měla naplánované. Řešení, které vymyslel můj mozek a které naprosto a přesně korespondovalo se systémem, ve kterém jsme všichni byli vychování a ochočeni. V systému, který z nás udělal nesamostatné jedince, kteří si všechno potřebují potvrdit před tím, než to udělají a ujistit se tak o správnosti vlastního rozhodnutí. Ale tuto moc máme pouze my a zbytečně ji vkládáme do rukou cizích lidí, kteří mají zase svoje myšlenkové systémy a schémata, na jejichž základě naši věc hodnotí a posuzují.

Až když jsem se ocitla na psychické hranici uvědomění si vlastní smrtelnosti, právě tehdy moje duše, která do té doby možná spala, zmobilizovala všechny síly ke změně. Tato změna však vyžaduje jednu hlavní věc – ROZHODNUTÍ. Nikdy jsem nevěřila na to psát si své cíle, vize, myšlenky nebo mapy, kde chci být až…Když jsem ale svou vizi letos se vší vážností hodila na papír, začaly se dít věci. Jako by se najednou celý Vesmír spojil v tom, aby mi pomohl. Začala jsem se na sebe dívat novýma očima a uvědoměním, že jsem celý život lhala sama sobě. Namlouvala jsem si, že už jsem udělala všechno proto, aby se něco změnilo, že už PROSTĚ NEVÍM CO. Jenže když ego neví, tak konečně zmlkne a nastoupí duše, proud kosmického vědomí, který ví.

A moje duše mi ukázala, že jsem pro sebe nedělala vůbec nic

Jako bych jen povrchově uhlazovala jakési bahýnko, které pod sebou mělo obrovskou ránu. A když z rány vytáhnete nuž, začne krvácet. V tu chvíli buď zemřete, nebo se znovu narodíte a všechen dosud držený balast se uvolní a začne se čistit. Na své duši je nutné pracovat dennodenně každou vteřinou našeho života. Je to práce na celý život. Pamatuji si, jak jsem kdysi stále opakovala, že bych chtěla JEN TAK BÝT. Ale není to možné. Jen tak být nemůže skoro nikdo. Možná pár takových lidí je – Mooji, Dalajláma nebo Eckhart Tolle. Ale i tito lidé prošli těžkostmi běžného lidského života v egu, které je nakonec vyhouply do kosmických výšin. Chcete-li mít teplý oběd, musíte si ho uvařit, stejně jako musíte trénovat, když chcete dělat krasobruslení, protože pouhý talent nestačí.

Ani ten sebedražší diamant sám o sobě neodhalí svou krásu, dokud se neobrousí a neuhladí

Jen každodenní duchovní praxe neustálého si uvědomování vlastního konání s odpovědností za vlastní činy, myšlenky a skutky může člověka posunout výš na jeho cestě. Protože vývoj probíhá neustále a nelze ho zastavit. Buď probíhá dobrovolně a nebo nedobrovolně. Buď na vás prší a vy máte deštník a jdete si vesele dál, nebo vás déšť naštve i když jste v suchu. Nebo na vás prší bez deštníku a vy zažíváte největší extázi svého života. Je to jen vaše volba. Reakcí na situaci je vaše vlastní tvorba. A ta nejvyšší síla uvědomění, která je jediná možná v konání na všech úrovních lidské bytosti je – BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA.

Konat v lásce znamená podporovat vesmírný koloběh života, je to ta nejvyšší možná forma bytí

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů