,,Posvátná ženskost je v každé z nás.“

LÁSKAvé tváře

Nachýlil se čas a je tu další úžasná bytost z rubriky LÁSKAvé tváře. Tenhle měsíc vám chci představit Míšu, která provází ženy na cestě jejich ženství, pomáhá jim přijmout ho pomocí terapie požehnání a léčení lůna. Spousta žen už také prošla jejím retreatem Zrození Bohyně a v neposlední řadě si můžete na jejím eshopu pořídit yoni egg, což je vajíčko z drahých kamenů. Na co slouží a jak funguje najdete v článku.

Michaela Fibichrová alias @tantraela

Milá Míšo, zaujala jsi mne tím, jak bezprostředně mluvíš o ženských tématech, sexu a nejen tantře. Kdy Tě všechno tohle začalo oslovovat natolik, že se to stalo náplní Tvého života?

Spirituální rozvoj je součástí mého života odjakživa. Jen jsem to vždy měla jako koníček a vášeň a nenapadlo mě se tomu věnovat nějak otevřeně, ba dokonce se v tomto odvětví živit. Co se týče ženských a intimních témat, tak o ty jsem se začala zajímat přibližně před dvěma lety.

Vypadáš křehce, ale zároveň je z Tebe cítit, že jsi silná a vědomá žena. Co vše v sobě může každá z nás probudit, abychom se cítily pevné ve svém středu a zároveň zranitelně žensky?

Cesta k mé vědomosti je ještě dlouhá, ale neskutečně mě baví. A ano, jsem silná, ale ráda si dovoluji i chvilky slabosti. Co všechno v sobě může žena probudit? To může každá z nás zjistit tehdy, když přestaneme předávat svou sílu a zodpovědnost za vlastní život do rukou ostatním lidem – rodičům, partnerům, kamarádkám, lékařům, guruům, apod. Jakmile si uvědomíme, že jsme to my, kdo má odpovědi na naše otázky, a také, že jsme to my, kdo nás dokáže nejlépe “vyléčit”, pak poznáme, kým skutečně jsme. Já chci jen trošilinku ženy popostrkovat, ať se navrátí samy k sobě.

Yoni egg…

Pořádáš také terapie a kurzy pro ženy, kdy vznikla tahle myšlenka a jak moc to ženy oslovuje?

Nápad na oboje byl ještě dřív, než jsem samotný projekt Tantraela rozjela. Tehdy jsem si velmi naivně myslela, že v jeden okamžik začnu se vším naráz – s e-shopem, kurzy, terapiemi a dalšími vychytávkami, které si nechám ještě pro sebe. 🙂

Ve zkratce, velmi brzy mi došlo, že je to nemožné. Jsem na to více méně sama a den má stále jen 24 hodin, tudíž nelze stihnout vše najednou. Tak jsem na to šla postupně. Začala jsem s e-shopem a první víkendový retreat jsem s kamarádkou spustila za 2,5 měsíce poté. Avšak první retreat Zrození Bohyně byl dost na punk a jen pro kamarádky za náklady, tudíž jsme do něj spíš ještě zainvestovaly. Ale vyplatilo se – víkend se moc líbil a další termín se naplnil z poloviny. Následující termíny již pak byly zcela vyprodané i s plným seznamem náhradnic. Skáču radostí, když vidím ty rozzářené ženy, které se retreatu zúčastnily. A ještě více mě těší, že jsme nadále se ženami v kontaktu, vídáme se a sdílíme dál své životní příběhy.

Co se týče terapií, to je totálně jiná story. Všechno tak nějak vyplynulo z neuskutečněné dovolenky. Měli jsme jet s přítelem na jaro na dva měsíce do Indie. Cestu jsme pár dnů před odletem odpískali, což jsem náležitě obrečela. Poté jsem si dumala nad tím, co s ušetřenými penězi a časem vyhrazeným na dovolenou. Rozhodla jsem se zainvestovat do dalšího sebevzdělávání, tak jsem zasedla k internetu a hned první, co mi cvrnklo do nosu, byl víkendový kurz s Mirandou Gray – zasvěcení do energie Moon Mother. Nic jiného jsem již nehledala, kurz jsem si hned koupila a bylo vymalováno. Práce s energiemi mě vždy hodně lákala a přesto, že mám kolem sebe mnoho lidí zasvěcených do nejrůznějších typů léčivých energií, nikdy jsem necítila tu potřebu nechat se od nich “zasvětit” také. I když bych mohla klidně i zadarmo. Prostě to nebylo ono a vše zřejmě směřovalo k tomuto momentu, kdy se setkám s éterickou Mirandou Gray a energií Moon Mother.

A teď ta největší krása. Na Tvých stránkách je možnost pořídit si yoni vajíčka. Jak ses k nim dostala a co pro Tebe znamenají?

Dostala jsem se k nim celkem náhodou, i když, co se dá považovat za náhodu? 🙂

Těsně předtím, než jsem vyrazila na vlastní pěst s oneway lístkem do Asie na mě na instagramu vyskočil příspěvek od mé oblíbené tantričky. Držela na něm růženínové yoni vajíčko a mě to naprosto uchvátilo. Čím více jsem se o yoni vajíčkách během cestování dozvídala, tím více jsem se do nich zamilovala. Po návratu jsem si pořídila své vlastní první yoni egg a byla jsem až v šoku, jaké změny jsem dokázala po dvou týdnech zaznamenat. Změny zaznamenal i můj partner, což byl ještě bonus navíc. 🙂

Yoni vajíčko pro mne není jednorázovým řešením všech intimních a ženských problémů. Yoni vajíčko je cestou. Je skutečně mnoho, co lze s tímto posvátným klenotem dělat – od yoni jógy, přes meditace až po rituály. Pomáhá mně a ostatním ženám, vědomě se napojit na zdroj života a ženskosti – na naše lůno.

Yoni vajíčka všech možných druhů…

Mohla bys čtenářům krátce naznačit, co přesně znamená zasvěcení Moon Mother a čím Tě oslovila právě Miranda Gray, která napsala tolik známou knihu o ženské cykličnosti Rudý měsíc?

Zakoupila jsem si její kurz, který po sedmi letech pořádala v Praze a dostalo se mi tak příležitosti vstoupit do celosvětového sesterství měsíčních matek. Díky tomuto zasvěcení dokážu vnímat a pracovat s energiemi měsíce a mohu tak poskytovat ženám terapii Womb Blessing® a Womb Healing, tedy požehnání a léčení lůna. Womb Blessing® je darem každé ženě v jakémkoli věku, s jakoukoli životní zkušeností. Je to dar energie, která léčí naší ženskost, lůno a menstruační cyklus a stejně tak i naši kreativitu, plodnost, sexualitu a spiritualitu. Požehnání ženského lůna je cestou jemného, ale nesmírně efektivního probouzení ženské energie, transformace a léčení. Mirandu jsem však ještě osobně požádala o radu, jak pracovat s nově nabytým darem v souvislosti s yoni vajíčky. Byla nadšená, že poskytuji yoni vajíčka ostatním ženám a naučila mne, jak jednotlivá vajíčka nabíjet energií Moon Mother a programovat je tak přímo na oblast ženského lůna. Od května 2019 je tedy každé yoni egg na mém e-shopu naplněno právě tímto magickým darem.

Proč myslíš, že právě v dnešní tolik moderní době mají ženy problémy s bolestivou menstruací, neplodností, nemožností dosáhnout orgasmu a dalšími tématy?

Na všechna zmíněná témata by se dala napsat doslova vědecká práce, proto pro mne bude velmi složité stručně odpovědět v jednom odstavci. Bolestivou či nepravidelnou menstruací nám dává naše tělo jasný signál nesouladu s naší přirozenou ženskou cykličností. A současně je to křik našeho těla, našeho lůna a yoni: “Všimni si mě!”. Kolikrát za den si upravíme vlasy, natřeme ruce krémem, či zvláčníme rty balzámem? Často. Jak moc si všímáme nedokonalostí naší pleti? Nonstop? Denně nezapomeneme navonět naši pokožku drahým parfémem. A jak často si každá z nás za den vědomě vzpomene, že má nějakou dělohu? Vejcovody? Vaječníky? Čípek? Yoni? Jak často za den věnujeme pozornost skutečnému zdroji našeho ženství, našemu lůnu? Jen samotné pomyšlení a pohlazení našeho lůna má ozdravující účinek. My máme tendence spíše na podbřišek nadávat ve stylu “zas mám ty křeče, zas jsem TO dostala”. Ne vlasy a dokonalý make-up dělají ženu ženou. Naše podstata vyvěrá z našeho lůna, buďme k němu laskavější.

U dalších zmíněných témat si neodvažuji jednoznačně určit co je příčinou. Každá z nás jsme tak individuální, že lze jen stěží říct, že za vším stojí jen jeden viník. Je to často koktejl různých faktorů – náš vlastní porod, výchova ze strany rodičů, výchova ze strany školství, sociální vlivy přátel, vliv televizních pořadů, náboženství, země, ve které žena vyrůstá, internet, hormonální antikoncepce, a pak také první intimní zkušenosti a vztahy. Ze všech těchto sfér si sebou můžeme nést nejrůznější traumata. Ať už se jedná o traumata lehčího charakteru (bolestivý první sex, ponižování, sex v opilosti, kterého litujeme), nebo silnějšího charakteru (znásilnění, zneužívání, násilí), pak také rozhoduje do jaké míry se těmito událostmi necháme ovlivnit, do jaké míry je v sobě vyřešíme nebo necháme jen tak být. Yoni je dutý orgán a má tendence v sobě taková traumata shromažďovat. Ty lze pak uvolnit například vaginálním mapováním nebo yoni vajíčkem, které funguje taktéž na bázi vaginálního mapování, jen jemnější formou.

Tantraela s autorkou knihy Rudý měsíc, Mirandou Gray

Ze všech stran slyším o tom, že ženy trpí velmi bolestivou menstruací a sama s tím mám zkušenost. Máš nějaký tip na to, jak právě tohle uchopit, pochopit nebo tím projít?

Jak jsem zmínila výše, jedná se o křik našeho těla. Zkusme mu více naslouchat. Zamyslete se i nad tím, jak probíhala vaše první menstruace. Nikdy není pozdě udělat si rituál první menarché. A jak svou menstruaci nazýváte? Mluvíte o ní hezky? A beze studu s ostatními? Jaký vztah máte ke své menstruační krvi? Nebojíte se jí dotknout? To jsou taktéž důležité otázky ke zvážení. Dále je vhodné zaměřit se na správnou volbu menstruačních pomůcek. Žijeme v opravdu krásné době, kdy máme možnost si vybrat z celé řady netoxických možností. Následně bych volila zapracovat na vnímání své cykličnosti. Je dobré znát své čtyři ženské archetypy a nechat se jimi vést. Pak také záleží, jak je bolest silná. Měla jsem na retreatu ženy, které při menstruaci bolestí doslova omdlévaly. To už je kritická situace. Pokud je vaše bolest snesitelná natolik, že můžete normálně fungovat, pak ji s láskou přijměte. Milujte svou menstruaci. Uvědomte si, že jsou mezi námi ženy různého věku, které najednou menstruaci ztratily a nemají ji bez vysvětlení lékařů i několik let.

Čím se dostáváš do pohody, pokud se třeba někdy cítíš rozladěná?

U mě je to stoprocentně hudba, jídlo a přítel. Ne nutně v daném pořadí. 😀

Žiju hudbou. S hudbou vstávám, pracuji a s hudbou chodím i spát. Naštěstí to má přítel zrovna tak, takže u nás hraje reprák nonstop. 🙂 Mám vytvořených mnoho playlistů pro různé příležitosti. Do klidu mě dostávají binaurální beaty při 432 Hz.

No a pak také zpíváním a tančením. Ale to si nechám raději pro sebe. 😀

Sardinie…

Myslíš, že pro duševní i fyzické zdraví ženy je lepší jeden milující partner na celý život nebo klidně nezávazné sexuální hrátky, pokud si to daná žena užívá a nemá z toho výčitky?

Pokud z toho nemají výčitky ani ti partneři, tak asi proč ne. Můj šálek kávy to však není. Monogamie sice není pro člověka z vědeckého hlediska moc přirozená, ale já se v ní cítím skvěle. Nehodlám to měnit. 🙂

Na to, abych mohla konstatovat, jaký to má či nemá dopad na fyzické a duševní zdraví ženy, nemám dostatečně velkou zkušenost s těmi nezávaznými hrátkami. Měla jsem sice bouřlivé mládí, ale jinak jsem posledních skoro deset let ve vztahu a na své fyzické i duševní zdraví si nemůžu stěžovat. 🙂

Co může žena udělat, aby ji muž přijímal jako bohyni, vážil si jí, měl ji v úctě, ale zároveň se s ní cítil v bezpečí a chtěl se k ní vracet?

To je jednoduché. Takové ženě stačí, jen když bude žít svou pravdu. Aby však žena žila svou pravdu, měla by ji nejprve poznat. Zaměřit se do sebe. Poznat se a zamilovat se sama do sebe. Pokud milujeme samy sebe, bude nás milovat i naše okolí. Pokud milujeme samy sebe, víme, co je pro nás to nejlepší a přesně to budeme vyžadovat od okolí. Pokud milujeme samy sebe, vážíme si sebe natolik, abychom dokázaly říct NE, když se nám něco nelíbí. Pokud milujeme samy sebe, jde z nás cítit síla. Tato síla je jako afrodiziakum pro muže, kteří nás tak budou chtít nosit na rukou.

Růženínová yoni vajíčka…

Mohla bys čtenářům říci, čím vším se zabýváš a zda jsi šla vždy tímto směrem, nebo Tě třeba potkala nejdříve klasická profesní dráha systémových zaměstnání?

Jako jedničkářka jsem měla od rodičů život celkem jasně daný – gymnázium, vysoká škola a dobrá práce. Dlouho jsem si myslela, že je to jediný správný model, tak jsem jej následovala. Nikdy by mě nenapadlo například podnikat.

Na bakalářském studiu mám tedy vystudován obor Ekonomika a management v podnikové sféře, na navazujícím studiu pak Průmyslové inženýrství. Jsem tedy průmyslová inženýrka a v tomto odvětví jsem působila ihned po promocích. Prvních 14 měsíců jako zaměstnanec, pak rok a půl jako průmyslová inženýrka na volné noze pro jednu konzultační společnost. Tak se mi otevřely dveře do stovek větších i menších firem po celé České republice. V těchto firmách jsem přednášela či vedla workshopy a semináře na nejrůznější průmyslová témata, nejčastěji – lean production, normování práce, ergonomie, apod. Nebo jsem byla součástí konkrétních projektů ve firmách, které jsem jako externí posila pomáhala realizovat. Byla jsem tak z velké většiny v přítomnosti mnoha mužů. Vlastně jsem skoro vždy byla jedinou ženou v týmu, haha. Bavilo mě to, je to krásná práce, ale nenaplňovala mě.

Momentálně se tedy zaměřuji na téma posvátného ženství a vše kolem něj. Život je nikdy nekončící vzdělávací proces, a proto se i já stále vzdělávám. A moc mě to baví! Nejraději čerpám ze zahraničních zdrojů – kurz s Mirandou Gray, online kurz yoni egg s Rosie Rees, tantra s Laylou Martin, atd. V ČR jsem pak absolvovala kurz Mohendžodáro a nyní jsem v prvním ročníku Duchovní školy Rezonance, kde se společně s přítelem věnujeme oboru Intenzivní tantra.

Nejvíce mi do života však dávají mnou pořádané retreaty a další offline i online interakce se ženami, které se na mne obrací. To je pro mne opravdová škola života.

Myslíš si, že je pro ženy zdravé být každý den 8 nebo i 12 hodin v práci, kde často nemohou v klidu projít svým cyklem? Je kolem mne mnoho žen, které jsou v hektickém pracovním životě nešťastné, a zajímá je spousta témat, kterými se ale nedokážou uživit. Takže chodí do práce, která je nenaplňuje, mnohdy i ničí ale nedaří se jim třeba rozjet to, co by dělat opravdu chtěly. Jak z toho ven, abychom si jako ženy zachovaly vnitřní vyrovnanost a zdraví?

Já pracuji přibližně 12-16 hodin denně, bývalo to i více. Avšak práce mě baví, to je ten hlavní rozdíl. Takže za mě je naprosto v pořádku, když žena pracuje zmiňovaných 8-12 hodin, pokud ji práce naplňuje. Dále je pak na ní, jak si dokáže v zaměstnání prosadit, že je úplně v pořádku, když během menstruace nepodá stoprocentní výkon. Zrovna před pár dny mi psala jedna z mých Zrozených Bohyní, že šéfovi napsala, že má bolestivou menstruaci a do práce jeden den nedorazí. Odpočinula si, poslouchala své tělo a ve své síle se dokázala postavit sama za sebe. A to je krásné. Menstruace je pro ženu přirozená a zrovna tak přirozeně by o ní mělo být pojednáváno v práci či kdekoliv jinde.

Co se týče těch nešťastných žen v hektickém pracovním životě, to už je zcela jiná problematika. Je krásné říct “dej výpověď a běž za tam, kam tě srdce táhne”, ale hůře se to realizuje. Nemohu mluvit za ostatní ženy, neznám jejich příběhy, rodinnou a finanční situaci, či jejich sny, přání a zkušenosti. Za sebe však mohu říct, že já jako inženýrka jsem si dala “pauzu”, byla jsem nějaký čas i na Úřadu práce, jelikož jsem zkoušela rozjet jiný projekt, který se však nerozjel. Respektive jsem jej zastavila, jelikož to taky nebylo to pravé. Ale chci říct, že jsem byla pro svůj sen ochotná nemálo slevit ze svých standardů. A málokdo asi ví, že současně s projektem Tantraela jsem ještě minimálně 10 dnů v měsíci věnovala právě práci průmyslové inženýrky. Takže jsem třeba jela na druhý konec republiky, kde jsem odškolila osmihodinový seminář pro partu manažerů nebo manuálních pracovníků, pak jsem se uchýlila do hotelového pokoje a po nocích makala na Tantraele – marketing, e-shop, web, odpovědi na maily a zprávy, balení a odesílání zásilek, komunikace s mými dodavateli, úprava fotek, psaní textů a článků, organizace retreatů, atd. Tak jsem fungovala déle než půl roku. Byla to jízda! 🙂

Teď už se věnuji jen Tantraele a připravuji se na roli maminky. ♡

S ostatními ženami na retreatu Zrození Bohyně

Kde všude Tě mohou případně čtenáři najít a je možné se k Tobě dostat na konzultaci či terapii?

V online světě jsem nejčastěji na svém instagramu Tantraela, ale pro dotazy spíše na e-mailu tantraela@tantraela.com.

Dále se lze objednat na soukromou terapii požehnání a léčení lůna přes můj e-shop http://www.tantraela.com/obchod/terapie . Co se týče retreatu Zrození Bohyně, tak ten má teď na nějaký čas stopku, jelikož si již v mém požehnaném stavu nedovolím pořádat další takový víkend. Chaloupka, na které retreat probíhá, je cca 4 hodiny daleko od Prahy a celý víkend je pro mne na organizaci dost náročný. Snad na podzim 2020 to zase rozjedeme. 🙂

Realizace Zrození Bohyně mi však chybí a zájemkyň je hodně, proto nyní přemýšlím, že bych uspořádala alespoň pár jednodenních workshopů v Praze. Dále se lze domluvit na soukromou lekci yoni jógy. Nebo klidně jen tak na sedánek a něco dobrého v kavárně. 🙂

Máš nějaké poselství nebo vzkaz pro čtenářky?

Milé ženy, objevte v sobě svou divokost. Držte ji pevně. A nikdy ji nenechte odejít.

Děkuji Ti za Tvůj čas ♀

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů