Netlačte se do předsevzetí, která nelze splnit

Vítám vás v novém roce!

Začátek roku a leden obecně je známý tím, že si lidé dávají předsevzetí a mají tendence ,,začínat znovu“. Není na tom nic špatného a naopak si myslím, že je vyloženě zdravé sepsat si své sny, touhy a přání a dát začátku roku nový směr. Někteří lidé si rádi píšou čeho chtějí dosáhnout, jiní si dávají předsevzetí. Zajímavé je, že u snů a přání se nikdo nerozpakuje a přeje si samé krásné a pozitivní věci. Když však dojde na předsevzetí, jsou to samé diety, šetření, ubírání si od pusy a už dopředu je každému jasné, že to asi nic příjemného nebude.

Netlačte se do předsevzetí, která nelze splnit

Já už od dětství miluji nové kalendáře, diáře a deníky. Ten pocit, že se začíná znovu a každý má zase šanci. Baví mě se zamyslet nad svými sny, napsat si přání a na konci roku bilancovat, jak to všechno dopadlo. Letos jsem byla opravdu příjemně překvapená, protože se mi splnilo úplně všechno, co jsem si přála. Jen Vám chci říct, netlačte tolik na pilu a nedávejte si zbytečně tvrdé úkoly. Já ráda plním kolonky v kalendáři, ale beru to s rezervou a humorem.

Však se také říká, že Bůh má největší srandu z toho, když lidé plánují

Všechna taková ta klasická předsevzetí typu zhubnout 20 kilo, přestat ze dne na den kouřit a jíst už jen brokolici stejně nemají smysl, protože je většinou nikdo nedodrží. Je jasné, že všem závislostem, ať už na jídle nebo cigaretách, předcházely nějaké události, kvůli kterým se daný člověk začal ničit ať už vědomě nebo nevědomě. Není tedy nutné a ani v lidských silách, přestat s tím vším ze dne na den.

Mnohem smysluplnější je dávat si taková předsevzetí, která nemají v úmyslu Vás ještě více sevřít a vynervovat

Zhubnout a přestat kouřit jsou jistě šlechetné výzvy, ale i ty je třeba plnit s láskou. Dejte svým snům a touhám čas a představte si sami sebe za rok, jak byste se chtěli vidět a s jakou verzí sami sebe byste chtěli žít. A pracujte na sobě tak, abyste z toho a ze sebe měli radost. Nevzdávejte všechno, pokud se to nepovede hned v prvním týdnu. Není to soutěž, máte na to celý život, neustále se zlepšovat. Není kam chvátat a nikdo vám to nevezme. Nemůžete prohrát, protože jde o vás. Můžete neustále začínat znovu a znovu a vždy tam bude nějaký pokrok, třebaže malý.

Zkuste si dát za cíl, že dáte svému životu opravdový smysl

Zkuste si dát za cíl, že dáte svému životu opravdový smysl nebo, že na něj přijdete, protože už ho dávno máte v sobě. Sedněte si s kusem papíru a nebo nějakým nádherným diářem (v mém případě) a představte si svůj život jako bílé plátno, na které můžete namalovat cokoli si budete přát. Napište si, jak byste se chtěli vidět, co byste chtěli mít, zažít, udělat, prostě cokoli. Nemusíte to číst ani opakovat každý den, klidně to někam založte a možná se budete divit, jak se životní okolnosti začnou ubírat úplně novým směrem aniž byste jakkoli tlačili na pilu. Občas si na svůj seznam vzpomeňte, nebo si ho přečtěte a dejte mu novou sílu. Vynechte v tuto chvíli všechno souzení, jestli máte dost peněz na to či ono, jestli jste dost silní na to jet tam a sem, jestli a jestli a jestli. Napište prostě co chcete a kým chcete být. Tečka.

Svá omezení a hranice si všichni určujeme sami

Já jsem si mimo jiné dala jedno zajímavé předsevzetí. Sestra mně i sobě koupila knihu od Willa Bowena – Svět bez stížností. Součástí knihy je náramek, který si navléknete na ruku a cílem je nosit ho na jedné ruce po dobu 21 dní a déle. Podle vědců je totiž 21 dní doba, za kterou si mozek zapamatuje nový zvyk a osvojí si ho. Když (ne až) se přistihnete, že jste si na něco postěžovali, někoho zkritizovali, nebo byli sarkastičtí, přendáte si náramek na druhou ruku a rázem je tu znovu den číslo 1. Může se stát, že výzva bude trvat i několik měsíců, než vydržíte mít v kuse náramek na jedné ruce. Není to snad o tom, dusit v sobě, co chcete říct nebo si nechat nadělat na hlavu.

Samozřejmě se můžete ozvat, pokud je to právem. Stěžováním se myslí fňukání nad starými bolístkami, brblání nad cenami, počasím, pomlouvání lidí, atd. Není třeba to vypisovat, protože to jistě všichni dobře známe. Minimálně je to zajímavá zkušenost, protože se vaše stěžování stává vědomou záležitostí a vy víte, kdy to děláte a uvědomíte si to a to je podle mne hodně důležité. Je to super výzva, která mění život jednoznačně k lepšímu a doporučuji vyzkoušet. I kdybyste si nekoupili knížku s náramkem, můžete použít cokoli, třeba jinou gumičku, stužku, minci, kterou si budete přehazovat z kapsy do kapsy, ale chce to nějakou fyzickou věc, protože kdybyste si to ,,jen“ uvědomovali, tak to nebude stačit,jelikož to často zapomenete.

Ať už si vyberete cokoli na celém světě, věřte, že si to zasloužíte, protože jste úžasní, jedineční a vesmír Vás miluje, jinak byste tu přece nebyli.

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů