Knihy, které změnily můj život I.

Odmalička miluji knihy a poznání právě skrze stránky pro mne bylo vždycky tím nejkrásnějším. Jako malá jsem měla ráda Pohádky tisíce a jedné noci. Ani mi tehdy nedocházelo, že to bylo právě kvůli Orientu a arabské kultuře, kterou jsem si později tolik zamilovala. Rozhodně to není tak, že by mi nějaká kniha sama o sobě změnila život, ale každá z těch, které uvedu, mne opravdu posunula zase o stupínek výš.

Věřím, že se ke každému dostane přesně to, co se má dozvědět. 

Dříve jsem knihy četla a i když jsem k nim měla třeba v půlce odpor, viz povinná četba ve škole, prostě jsem měla pocit, že je musím dočíst. No jo, ale potom mi došlo, že to vůbec dělat nemusím. Dnes mám rozečtený mrak knížek a ke každé se vrátím tehdy, když to potřebuji a právě v tu chvíli tam najdu přesně to, co najít mám. Na knihách miluji to, že je člověk může vstřebat po svém a hlavně, když už je informací moc, jednoduše stačí zaklapnout a nechat vše vstřebat.

Říká se, že stačí mít knihu s duchovní tématikou u postele, aby k vám sama začala hovořit. 

Stejně tak ale není dobré mít u postele učebnice, noviny, časopisy nebo detektivky. Všechno k nám totiž na podprahové a nevědomé úrovni hovoří a krmíme tím svá těla i duše. Nebudu uvádět knihy v pořadí, jakém jsem je kdy četla, ale naopak v takovém, jak na mne nejvíce zapůsobily.

  • Splněná přání – Dr. Wayne W. Dyer

Tak tahle kniha si mne doslova našla sama. Pamatuji si to jako dnes, jak jsme vloni se sestrou chodily po Paláci knih Luxor na Václaváku a vybíraly si k Vánocům knihy, které by nám udělaly radost. Nevím proč, ale sáhla jsem po knize, která mi nepřišla vizuálně až tak zajímavá. Připadala mi jako takový ten klasický americký teleshopping, ještě když jsem si všimla autora s americkým úsměvem od ucha k uchu a bělostnými zuby přímo na titulní straně. Něčím si mě ale i přesto volala. Měla jsem ji už na hromádce a potom ji došla vrátit, abych si ji nakonec zase znovu vzala.

Dostala jsem se k ní až o pár měsíců později na jaře, kdy zkrátka přišel její čas. Dr. Dyer byl blízkým přítelem Louise L. Hay, o které se také zmíním později zase v souvislosti s její knihou. Každopádně oba spolupracovali a vydávali knihy i audia a videa pod záštitou nakladatelství Hay house. Troufám si říct, že jejich knihy změnily život lidem po celém světě. Když jsem se do Splněných přání ponořila, zjistila jsem, že si mne tato kniha vtahuje čím dál víc a přečetla jsem ji doslova jedním dechem.

,,Ve snu, ve vidění nočním, když na lidi padá mrákota, v dřímotě na lůžku, tehdy otvírá lidem ucho a čemu je učí, to zpečeťuje.“

Jób 33:15-16

Autor v knize předkládá jednoduchý návod na zcela nový způsob života. Nestačí si pouze něco představovat jako, že už to je. Ale je potřeba to cítit, protože naše realita se neodehrává z našich myšlenek, ale našich emocí a pocitů v těle. Když budete na ulici bez peněz, můžete si představovat, že ležíte na pláži v pětihvězdičkovém hotelu a možná se vám to i povede, ale jen za jednoho předpokladu, budete-li naladěni na vibraci hojnosti. Stokrát si můžete opakovat, že jste štíhlí, když nejste a opravdu můžete být. Ale jen, když se tak už začnete cítit. Zní to divně, ale je to tak.

Pokud jste ochotni zapomenout na všechna dogmata, která vám kdy vnutili rodiče, církev a škola o vašem životě, zdraví, vztazích, zaměstnání a štěstí, potom je to kniha pro vás. Pokud se nezaleknete žít život po svém, bez plnění očekávání druhých, potom doufám, že už jste se do této úžasné knihy začetli!

Dr. Dyer byl výjimečný člověk a vřele doporučuji dokument The Shiftve kterém autor hraje sám sebe a kde jsou na příbězích několika lidí skvěle vidět právě tato omezení mysli, která nás tolik blokují.

,,Přechod z úrovně obyčejného vědomí do úrovně supervědomí vyžaduje provedení zásadní obnovy – výrazné změny osobnosti. Málokdo je ochoten zavázat se k tomu, že podstoupí takové naplnění božského záměru. Pokud si přejete žít skutečně naplněným životem, vyzývám vás, abyste se pokusili překonat svůj odpor vůči možnosti pojmout do svého pozemského života vše, čím jste. Máte v sobě schopnost vstoupit do vyšších oblastí, a tak vědomě, tady a teď, naplnit své nejvyšší touhy, k většímu prospěchu všech.“

 

  • Miluj svůj život – Louise L. Hay

Tuhle knihu opravdu miluji. Dostala jsem ji od své sestry v době, kdy jsem nebyla úplně vyladěná a trápily mne nepříjemné zdravotní obtíže spojené s jícnem a trávením. Knihu jsem nejdříve přečetla najednou a potom jsem se znovu vracela k jednotlivým kapitolám. Vroucným a laskavým slovem Louise skrze tuto knihu projde celý váš život a společně najdete chybné vzorce myšlení a chování, které vám brání ve šťastném a naplněném prožívání.

Co považuji za opravdu přínosné je rejstřík v zadní části knihy, kde jsou abecedně seřazeny nejrůznější zdravotní neduhy, jejich pravděpodobné duchovní příčiny a také léčebné afirmace na opravu těchto chybných vzorců myšlení. Cílem není podnítit ve čtenáři vinu nebo mu vnutit, že doteď žil špatně. Ale beru to vše jako skvělý způsob na převedení vnímání svého života do pozitivního směru.

Nejde vůbec o přehnané a umělé sluníčkaření, ale o opravdovou sebelásku. 

Louise sama neměla jednoduchý život a ze zneužívaného dítěte se stala silnou ženou, která pomohla milionům lidí na celém světě právě svým pozitivním přístupem a pohledem na svět. Její řešení nemocí a hledání duchovních příčin otevřelo oči mnoha lidem, kteří se právě díky víře vyléčili z chorob, které jsou označovány jako nevyléčitelné nebo naprosto změnili svůj život.

,,Vytváříme určité situace a poté plýtváme silami na obviňování druhých, že v nás vyvolávají pocit bezvýznamnosti. Nikdo a nic nad námi nemá moc, neboť ,,my“ jsme ti, kteří si to všechno vymysleli. Dosáhneme-li klidu mysli, harmonie a vyrovnanosti, bude se tento stav odrážet v celém našem životě.“

  • Zasvěcení – Elisabeth Haich

Miluji, když se o knihách někde dozvím a nebo o nich zaslechnu, potom si je přečtu a ony mne uchvátí. To se přesně stalo se Zasvěcením. Slyšela jsem o této knize od duchovní učitelky a mystičky Ivanky Adamcové. Okamžitě mě zlákala už jen svým nádherným obalem s egyptskými motivy. Autorka v biografickém příběhu popisuje svůj život a vzpomínky na minulý život právě v Egyptě. Vše se prolíná se vzpomínkami na inkarnaci coby dcery egyptského faraona. V knize je mnoho zajímavých mystických příběhů a poznatků, které u člověka na duchovní cestě mohou opravdu změnit jeho vnímání a pohled na svět.

Hodně mi to pomohlo osvětlit sama sobě prožitky z dětství, ze kterých jsem neměla tehdy vůbec rozum a které byly jako vzpomínky na cosi, co jsem přece ještě nemohla znát. Ale právě v raném dětském věku jsme ještě nejvíce ovlivněni minulými inkarnacemi, někdy si na ně dokonce vzpomínáme a ještě pod sílou minulosti, jednáme podle nich.

,,Vám jsem proto tolik řekl, že vidím, že nechcete studovat naše vědy ze zvědavosti, ale z hlubokého duševního přání. Hledáte pravdu, hledáte Boha. Takovým lidem jsme ochotni pomáhat. Dám vám radu: Chcete-li pokročit rychleji, chcete-li proniknout hlouběji do lidské povahy a lidského života, cvičte jógu.“

  • Hvězdná znamení – Linda Goodman

Tato kniha pro mne byla opravdu zlomovým čtením. Autorka popisuje, jak se jí otevřely duchovní roviny a pro lepší vnímání se odstěhovala vysoko do hor, kam se většinou uchylovali právě duchovní mistři. Podrobně se v knize můžeme dozvědět o astrologii, horoskopech, jednotlivých znameních i číslech narození a jejich významech. Autorka také popisuje, jak jednotlivé nemoci souvisejí právě se znameními zvěrokruhu.

Úžasná je kapitola o mystické hebrejské kabale a výpočtech osobních vibrací podle jména. Člověk najednou začne ve všech číslech vidět smysl a řád. Kniha je samozřejmě protkána mnoha zajímavými duchovními a mystickými prožitky autorky. Velmi zajímavé pro mne bylo zjištění, že angličtina je údajně jeden z nejsilnějších jazyků, co se týká afirmací, modliteb a slov. Právě v tomto jazyce jsou prý všechny tyto věty nejúčinnější.

,,Děti zázraky chápou. To se změní v okamžiku, kdy se jejich Třetí oko vlivem výchovy rodičů, příbuzných a učitelů pevně uzavře. Každé dítě by mohlo mít na vysvědčení samé jedničky, kdyby se místo kuchání bezmocné žáby v hodině přírodopisu učilo, proč žáby a cvrčci koncertují v noci a proč ptáci zpívají za soumraku.“

  • Známe se celé věky čili osudové vztahy – Andrea Homolová 

Tato kniha mne zaujala tím, že ji napsala Češka. Je  to opravdu silná a obsáhlá kniha plná tak moc zajímavých a užitečných informací o lidském těle, vědomí, srdci, vztazích a spiritualitě, že to snad ani není možné. Je velmi zajímavé, co všechno se odehrává například v rámci morfických polí. Jsou to prostory kolem každého z nás, ale i každé věci, další osoby i země. A tato pole nás ovlivňují, i když se třeba po letech vrátíme do místa, kde jsme již dlouho nebyli nebo se setkáme s člověkem, kterého jsme už dlouho neviděli.

Velmi mne zaujala informace o tom, že se často do rodu zatíženého těžkou karmou narodí jeden člověk, který se rozhodne, že to vše vezme na sebe a že se skrze něj tato zátěž vyčistí. Ostatní v rodině si potom často neuvědomují, že právě díky tomuto člověku si žijí poklidně a on to za ně řeší. Paradoxně je ještě tento člen rodiny třeba odsuzován a nepochopen pro své divné činy a chování.

,,Všechno je totiž energie a energie se nemůže jen tak ztratit. Může být pouze přeměněna na jiné formy. Proto všechny myšlenky, všechny emoce, pocity a city, které kdy člověk od počátku lidských dějin vytvořil, stále existují v astrálním světě. Ten je plný morfických polí všech možných emocí, myšlenek a konceptů, a čeká, až je člověk svým vývojem převibruje na jednotlivé pole Lásky. To je totiž jediný proces proměny, který je u emocí či myšlenek možný, tedy převibrovat na jinou frekvenci.“

Toto je prvních pět knih, které opravdu ovlivnily můj život a pomohly mi na mé cestě pochopit spoustu věcí. V jiném článku vám ještě představím další, které byly na mé cestě se mnou a pokaždé, když bloudím, mohu si je znovu přečíst nebo do nich nahlédnout.

Miluji knihy a hlavně učení skrze ně, která probíhá tak nenásilně, jak si jen člověk dovolí vpustit k sobě všechny informace a vědění.

 

Přeji vám krásné čtení a nechť vaše vědomí a duše jen kvetou.

Vaše Pavlína

 

 

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů