Co pro mě znamená svatba?

Celý svůj život jsem o svatbě nijak extra neuvažovala. Popravdě řečeno soudě podle ostatních manželství, která jsem měla na očích, jsem to brala jako odstrašující případy, hádání se o majetek, vlastnění jeden druhého nebo nudu až do smrti. Prostě všechny ty klasické předsudky a když jsem šla někomu na svatbu, bylo to pro mě hezké, ale nijak zvlášť jsem to neprožívala. Dokonce když mě Tomáš vloni požádal o ruku, měla jsem radost, byla jsem ráda, ale téma svatba pro mne bylo opět úplně neutrální.

Svatba pro mě není jen svatební den, ale všechny přípravy, které děláme společně

Čím víc jsem si začala uvědomovat, že budeme manželé, tím víc jsem se na to najednou začala těšit. Začalo to úplně jednoduše – svatebním místem. Nevím, jaké jsme měli představy, ale já jsem nikdy netoužila po svatbě na zámku, známém turistickém místě, nebo snad pod vodou či v jeskyni. Zároveň mi ale klasická svatba na radnici, po které následuje šunková rolka s křenovou náplní, přišla příliš obyčejná a tak nějak málo slavnostní. (Čímž určitě nechci hanit svatbu nikomu, kdo to tak měl)

Začala jsem být otrávená z objíždění míst, která mě něčím odpuzovala už v začátku nebo míst, která se mi líbila, ale za nájem prostor chtěli nějak moc nul. Představa byla jasná, klidné přírodní místo, které ale bude mít zázemí pro hostinu, případ různého počasí a třeba i přespání. Na svatebním portálu mi najednou napsal pán, který mi nabízel pronájem statku v Jižních Čechách, odkud oba jsme. Jeli jsme se tam podívat a nějaké velké iluze jsme si už nedělali. Tím víc nás mile překvapilo, když jsme vešli dovnitř a oba jasně věděli – to je ono!

 

 

A teď to přišlo, rozhodli jsme se, že výzdobu a vše, co s tím souvisí, si budeme dělat sami. Všichni se na nás dívali jako na blázny. Proč se prostě nevezmete někde, kde to bude jednoduchý a předem připravený? Protože chceme, aby tam bylo něco z obou, něco, co si sami vytvoříme a budeme vědět, že to tak chceme. Chtěla jsem napsat, že mě překvapilo, ale vlastně mě ani nepřekvapilo, jak se Tomáš začal starat o všechny věci. Začali jsme vymýšlet, kde by mohly být bedýnky, jak ozdobíme palety, jakou dáme výzdobu na stůl, kde budou květiny.

První věc, která mě napadla, byly šaty

Chtěla jsem na ně mít dost času a vybrat ty pravé. První návštěva v jednom z nejznámějších pražských salónů mne upřímně zklamala. Asi jsem si šaty představovala nějak jinak, ale všechny byly těžké, takové nažloutlé, divné záclony a já v nich vypadala naprosto utopená a ztracená. Šla jsem odtud se smíšenými pocity, ale s tím, že to nevzdám. Dokonce jsem ač nerada navštívila svatební veletrh, kde se to doslova hemžilo svatebním šílenstvím. Svatby na klíč, na Maledivách, pod vodou, v nejdražších hotelech a já si říkala, co bude potom?

Co bude, až ze sebe večer všichni sundají super oblečení a smyjou make-up? Zbydou jen ONI

Dál jsem vybírala šaty a už jsem na tom byla o něco lépe, ale i v dalších salónech byly materiály kousavé, škrábavé, těžké a neforemné. Nakonec jsem natrefila na salón Naive, který má všechny šaty z přírodních materiálů jako je len a bavlna. Ale nepředstavujte si žádné tepláky! Šaty jsou úchvatné. Můj základní požadavek byl, aby mi šaty byly příjemné, vůbec jsem o nich nevěděla a cítila jsem se krásně. Všude mi říkali: ,,No ale to nejde, šaty musí být pevné, musí držet, musí být zašněrované, musí, musí, musí. Je to jen jeden den, tak to snad přežijete.“ Právě, je to jen JEDEN den a já si ho chci užít a cítit se dobře. V Naive jsem si vybrala nádherné šaty a neříkám to, abych někomu dělala reklamu, ale abych pomohla ženám, jako jsem já, které hledají přírodní a příjemný materiál, ve kterém se budou cítit dobře. Fotku šatů samozřejmě zveřejnit nemůžu 🙂 ale po svatbě přijde velký svatební článek. 🙂

Je to jen jeden den a já se chci cítit dobře

Pro mě není ani tak důležitý prstýnek s brilianty, který se mi mimochodem jako snubní vůbec nelíbí. Ale abychom to měli podle nás, aby to byly věci, které jsou krásné, ale zároveň praktické. Abychom si vzpomněli na vše, co jsme spolu připravovali a co jsme přeměnili v manželství, ne jen v jeden krásný den. Proto další věcí byla oznámení. Jako první nám učarovala krásná květinová vintage oznámení, která také skvěle ladí s naším přírodním místem i stylem svatby. Líbilo se mi, jak se Tomáš zapojoval, jak jsme veškeré texty, rozvržení, jmenovky a menu vymysleli společně a jak nám to šlo od ruky. Tenhle pátek si máme oznámení vyzvednut a začneme objíždět příbuzné a přátele.

Zajímavé je, že prstýnky mě nijak vůbec nebavily a všude, kde jsme se byli podívat, jsme se setkali s tím, že byly příšerně předražené a připadali jsme si jako okroužkovaní ptáčci. Potom jsme se ne náhodou dostali k jednomu panu zlatníkovi, který nám nabídnul, že nám udělá prstýnky přímo na míru. Jasně, že se dělají na míru každému, ale on byl jiný. Bral ohled na naše zájmy, barvu a teplotu kůže, barvu vlasů, prostě do toho zahrnul úplně všechno. A najednou jsme se na prstýnky, které jsme před tím nijak extra neprožívali, začali těšit, jako malé děti.

Teď budeme vybírat výzdobu a plánujeme svatební dort

Ještě nevím, jak přesně bude vypadat, ale už teď vím, že bude moc dobrý! A že to do sebe všechno tak krásně zapadlo a my nakonec našli v pravý čas ty pravé lidi a to má být a je, když jste na to správně naladěni, ale zároveň netlačíte extra na pilu. Svatba pro mě znamená naše roční snažení, které vyvrcholí tím krásným dnem a posvátným slibem manželským, protože tím pro mne manželství teď už bezesporu je. A je to jen díky tomu, jak úžasného muže jsem potkala a jak moc mě baví s ním tohle všechno dělat a připravovat. A už teď se těším, co bude dál. Je totiž nádherné, když odjakživa nechcete svatbu, nebo o ní nepřemýšlíte, ale potkáte člověka, se kterým si to představit dovedete a pak to uskutečníte.

Jako milovnice vědomého ženství se věnuji osobnímu poradenství, metamorfní technice a detoxikaci. Věřím, že duchovní růst jde ruku v ruce s fyzickou očistou.. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů